Rahim Ağzında Polip Oluşumu

Rahim Ağzında Polip Oluşumu

Rahim Ağzında Polip Oluşumu

 

Rahim ağzında meydana gelen et parçası olarak da bilinen çeşitli oluşumlara genel olarak servikal polip yani rahim ağzında polip oluşumu denilmektedir. Bu polipler bazen menopozdan sonra kanamalara, normalden daha fazla adet kanamalarına ve ya cinsel ilişki sonrasında kanamalara neden olmaktadır. Rahim ağzında meydana gelen bu polipler kimi zaman hiçbir şikayet oluşturmazlar ve normalde doktorların yaptıkları muayeneler sonucunda ortaya çıkabilirler.

 

Rahim ağzında polip oluşumu kimi zaman tek bir polip olarak ortaya çıkarlar ancak bazı kadınlarda üzüm şeklinde oluştuğu da görülmektedir. Bu polipler çoğunlukla hamilelik esnasında hormonların değişmesi ile ortaya çıkmaktadır.

 

Polip oluşumu sonrasında eğer ki tek bir polip oluşmuşsa, çok kısa süren bir operasyon ile bu polip alınabilmektedir. Fakat üzüm şeklinde bir polip oluşumu baş göstermişse bunun için hastaneye yatılması ve genel anestezi ile bunların alınması gerekecektir. Yapılacak operasyon sonrasında da alınmış olan polip incelenir e eğer ki kötü bir sonuç çıkmaz ise başka bir tedavi yapılması gerekmeden sorun ortadan kalkar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz