Rahim Ağzında Yara ( Erozyon – Ektropiyon )

Rahim Ağzında Yara ( Erozyon – Ektropiyon )

Rahim Ağzında Yara ( Erozyon – Ektropiyon )

 

Rahim ağzı yarası özellikle de son zamanlarda kadınların en fazla konuştukları konuların başında gelmekte. Rahim ağzının dış tarafı ile iç tarafı aslında farklı tarzda hücreler ile oluşturulmuştur. Bundan dolayı da hücrelerin yapısı bu bölgelerin renklerini de farklılaştırır. Normalde belirli bir sınırı olan bu iki bölgede bazı bozulmalar meydana gelebilmektedir.

 

Rahim ağzında yara genellikle kadınları çok fazla rahatsız etmeyen bir sorundur. Genellikle doktorlar tarafından yapılacak olan muayeneler sonucunda fark edilmekte olan bir rahatsızlıktır. Servikal erozyon da ise neden yukarıda anlatılandan çok daha farklıdır. Bu tür rahatsızlıklarda çok daha farklı nedenlerden dolayı rahim ağzında meydana gelmiş olan bozulmalar görülmektedir.

 

Rahimde meydana gelen yaralar asla kısırlık gibi sorunlara neden olmaz. Böyle bir durumun sonucunda kısırlık meydana gelmesi için çok düşük bir ihtimal olsa da rahim ağzı yarası ile birlikte aynı zamanda yapılan tedavi işlemlerinde meydana gelecek olan aksaklıkların meydana gelmesi gerekeceğinden, rahim ağzı yarası olan kadınların korkmadan gerekli tedavilere başlaması en doğrusu olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz