Regliyken Hamile Kalınır Mı?

Regliyken Hamile Kalınır Mı?

Regliyken hamile kalınır mı?

Her ne kadar yıllar önce kadınlar regl tarihlerine göre doğum kontrol yöntemini uygulasalar da bunun çok doğru olmadığı bir gerçek. Özellikle hamile kalma günleri regl tarihinden 14. Gün sonra daha da artar ve dolayısı ile herkes regl tarihinde hamile kalınmaz diye bilir. Oysa bu durum herkese göre değişebilir ve erken a da geç döllenme işle kadın o anda dahi hamile kalabilir.

Özellikle reglilerinin son günlerinde doğru ilişkiye girenler bu durumdan daha fazla etkileniyorlar. spermlerin rahim içinde 2 ila 3 gün yaşadığı düşünülünce bu hamile kalma şansınızı da ne denli arttırdığını ortaya koymuş oluyor. Bu sebeple sizlerde ne olursa olsun ama hamile kalmak istemiyorsanız mutlaka korunma yöntemlerini uygulayınız.

Adetliyken hamile kalınır mı sorusunu kime sorarsanız ve hangi cevabı alırsanız alın mutlaka önlemlerinizi almayı unutmayın. İstenmeyen bir gebelik hayatınızı zor duruma sokabilir. Unutmayın ki canı veren yaradandır ve o ne zaman isterse bebek ana rahmine o zaman düşecektir. Bu sebeple dikkatli olmanızda fayda var

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz