Saç Rengini Korumanın Yolları

Saç Rengini Korumanın Yolları

Saç Rengini Korumanın Yolları

 

Doğal saç renginden memnun olmayan kadınlar genellikle saçlarını boyayarak istedikleri renge ulaşmasını sağlarlar. Ancak yapılan boya işleminden kısa bir süre sonrasında saçın rengi solmaya ve gittikçe mat bir görüntüye ulaşmaya başlar. Ve bundan dolayı da kadınlar saçlarını şapkaların, eşarpların altlarına gizler. Oysaki saç rengini korumak çok kolaydır. Yapılacak birkaç basit işlem ile özellikle de boyalı saçlar çok daha uzun süreler boyunca rengini koruyacaktır.

 

Kadınların saç rengini korumak için yapması gereken ilk şey, saç tipine uygun bakım ürünleri ve şampuanlarını kullanmaktır. Çünkü bu ürünler boyalı saçlar için özel olarak üretilmiştir ve böylelikle de ürünleri kullanan kadınların saç renkleri çok daha uzun süre saçta kalır.

 

Bunun yanı sıra özellikle de güneş ışınlarının yoğun olduğu zamanlarda saçların mutlaka güneşten korunması gerekir. Bunun için de güneş koruyucu spreylerden faydalanılabilinir. Bu spreyler sayesinde bir yandan saç ihtiyacı olan nemi alacak bir yandan da güneşin zararlı ışınlarına direkt maruz kalmaktan da korunmuş olup renginin ilk günkü gibi kalması sağlanacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz