Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Kim daha gür, daha parlak ve daha sağlıklı görünen saçlara kavuşmak istemez ki? Bir kadının güzelliğini ön plana çıkaran en önemli detaylardan biri olan saçlarınıza daha iyi bakmanız gerekiyor olabilir. İşte sağlıklı saçlar için basit ama etkili öneriler…

Saçınızın sağlığı, yıkama işleminde başlar. Saçınızı, saç tipinize uygun kimyasal madde içermeyen ürünlerle yıkamaya özen gösterin. Mecbur kalmadıkça saçınızı sabunla yıkamayın. Sabunla saç yıkamak, saçınızın nem dengesini bozacak ve nem kaybına neden olacaktır. Saçlarınızın daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini istiyorsanız, saçlarınızı sık sık kestirmeye özen gösterin.

Sağlıklı saç kestirme süresi ortalama 1.5-2 aydır. Bu süreyi geçirmeden, saçlarınızın kırıklarını aldırmaya özen gösterin. Saçınıza her gün işlem uygulamayın. Her gün saç düzleştirmek, her gün maşa yapmak ve her gün kurutmak, saçınıza sandığınızdan daha fazla zarar veriyor. Saçınızı her gün değil, mümkünse gün aşırı yıkamaya çalışın. Her gün yıkanan saçlar, daha güçsüz ve daha kolay yağlanan saçlardır. Ve son olarak saçınızı daha iyi temizliyor düşüncesi ile şampuanı bol tutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz