Seksten Sonra Ağrılar

Seksten Sonra Ağrılar

Seksten Sonra Ağrılar

İster yaşınız genç olsun ister ortay yaş. Eğer sexten sonra ağrılarınız varsa bu konu mutlaka ele alınmalı ve çok detaylı olarak incelenip gerçek bilgilere ulaşmalısınız. Seksten sonra ağrılar aslında birçok kadının şikâyet ettiği konulardan biridir. Genellikle kadınlar bu durumda erkekleri suçlar ama oysa bu yanlış bir saptamadır.

Kadınlar genellikle iç hastalıklar ve kadınsal rahatsızlıklardan dolay seksten sonra ağrılar oluşabilmesi çok normal. Eğer fazla akıntınız varsa ya da kaşıntılarınız varsa bu ağrıyı tetikler. Yine bunların yanı sıra kadınlarda oluşan fazla kuruluk, kadını rahatsız eder ve tahriş olmasına neden olur. Bu sebeple kayganlaştırıcı gibi cinsel içerikli ürünlerde doktor tarafından hastaya verilebilir.

Eğer ilişki sonrası ağrılarınız artıyorsa ve sürekli varsa mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünmelisiniz yılda en az bir kez smear testini yaptırmalı ve sonuçların neden kaynaklandığını görmelisiniz. İne regl dönemlerine yakın zaman dilimlerinde oluşan regl ağrıları ile ilişki sırasındaki ağrılar birbirine karıştırabilir. İyice gözlemlemenizde fayda var. Olabilecek her türlü sorun ve kanamda da mutlaka doktorlarınıza danışmayı unutmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz