Sezaryen Doğum Sonrası Cinsel İlişki

İster sezeryan sonrası, ister normal doğum sonrası olsun dinimizde erkek ile kadının birleşmesi içn 40 günlük zaman tanınır. Bu sadece dini boyut ama eğer tıbbı boyuta da bakarsak yine aynı kuralı burada da görüyoruz. Kadının rahmi henüz toplanmadığı için cinsel ilişki kesinlikle yasak ve günahtır.

Sezaryen Doğum Sonrası Cinsel İlişki

Bu süreç geçtikten sonra ise kadınlar rahatlıkla cinsel birliktelik yaşayabilir. 40 günün sonunda zaten dikiş ağrıları geçmiş olacağı için herhangi bir korku ya da ağrı duyar mıyım endişesine gerek kalmaz.

Sezeryan sonrası cinsel ilişkide kadının ameliyat yeri ağrıyorsa bir süre daha oluru yüksek pozisyonlarda ilişki olabilir. Eğer sizlerin ağrısı uzun süre geçmiyorsa ve bu artık ilişkinize yansıyorsa o halde doktorunuz ile görüşmeli ve duruma baktırmalısınız.

Çok nadir durumlarda kadının sezeryan yeri mikrop kapar ve bu süre uzayabilir. En kötü olasılıklı ile ortalama 2 ayın sonunda artık hiçbir acınız ve sızınız kalmayacak. Bu süreç kadının durumu ile de alakalı olup dediğimiz gibi 40 çıktıktan sonra artık cinsel ilişkiye girilir hale gelebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz