Sezeryan sonrası oturarak banyo yapabilir mi

Sezeryan sonrası oturarak banyo yapabilir mi

Sezeryan sonrası oturarak banyo yapabilir mi

Yeni yapılan sezeryanların tamamında evinize çıktığınız ilk gün bile banyo yapabilirsiniz. Doktorunuz tarafından ameliyat kısımlarınıza su geçirilmez bir bant takılır ve sizler rahat rahat banyonuzu olabilirsiniz. Peki, sezeryan sonrası oturarak banyo yapabilir mi diye merak ediyorsanız bu biraz da size bağlı. Eğer oturduğunuzda çok fazla bir ağrınız yoksa rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hatta oturarak banyo yapmak olası bir baş dönmesi durumları içinde çok daha güvenli olacaktır. Genellikle az kilo alan bayanların çok daha kolay bir loğusalık zamanı atlatması zaten beklenilen bir durum. Eğer çok fazla kilo aldıysanız ve göbeğinizde halen çok şiş ya da sarkıklık varsa bu sizi otururken biraz rahatsız edebilir. Bu sebeple sizlerde rahatlıkla ayakta banyo yapabilirsiniz.

Sadece sezeryanlı banyo yapma sırasında mutlaka bandın takılı olduğuna ve o kısmın ıslanmadığına dikkat ediniz. Aşırı sıcak tutmamakta yine dikkat edilecek bir diğer noktada özellikle banyo sırasında dikişlerinizde bir büyüme görebilirsiniz ama bu geçicidir. Sizlerde ortalama bir hafta sonra artık çok daha rahat bir şekilde hayatlarınızı sürdürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz