Sık sık Adet Görmek

Sık sık Adet Görmek

Sık sık adet görmek

Sık sık adet görenlerdensiniz o halde işiniz hem zor hem de tedavi olmanız gereken bir dönemdesiniz. Genellikle hormon değişimleri ve bozuklukları yaşayan her kadında bu tarz dönemler olabilir. Bu ergenliğe geçiş, yeni doğum, aşırı stres gibi durular ile ortaya çıkan rahatsızlıklar olabilir. Eğer bu durum sadece bir ya da iki kez yaşanıyorsa çok ciddi bir konu olarak ele alınmayabilir ama her ay yaşadığınız ve sık sık adet olduğunuz bir döngüde yer alıyorsanız o halde gerçek anlamda irdelemek lazım. Günde bir olur ve ortalama 1 hafta sürer

sık adet görme hamilelik belirtisi olabilirmi

Adet görme süresi bu süreleri aşıyorsa o halde nedenlerini öğrenmek için bir kadın doğuma gitmelisiniz. Gerek kan testleri, gerek ultrason testleri, gerek smear testleri ile nedenin ne olduğu araştırılır. Çoğu zaman hormon bozukluklar baş gösterirken tedavisi de yine ilaç yöntemi ile yapılır.

Sık sık adet görme ve adet ağrıları da buna ekleniyorsa süreç sizin biraz daha zor olabilir. Yine de kendinizi kontrol altına almalı ve evde acı çekmek yerine nedenlerini öğrenmeye çalışmalısınız.

sık adet görme

sık sık adet görme nedenleri

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz