Sık Yapılan Makyaj Hataları

Sık Yapılan Makyaj Hataları

Sık Yapılan Makyaj Hataları

 

Makyaj yapmanın asıl amaçlarından bir tanesi, var olan kusurları kapatarak kişinin çok daha güzel görünmesini sağlamaktır. Ancak kadınların pek çoğunun yaptığı yanlışlar, yaptıkları makyajın onları çok daha kötü göstermesine neden olmaktadır. Sık yapılan makyaj hataları arasında en bilineni cilde uygun olmayan fondöten kullanmak. Tenin çok açık ya da koyu tonunda sürülecek olan fondöten, cildi olduğundan yaşlı gösterecektir. Bunun yanı sıra özellikle de son zamanlarda birçok kadın hemen her yerde parlak rujlar kullanıyor. Özellikle de gündüzleri kullanılan bu rujlar kadınların dudaklarını şekilsiz ve abartılı gösterecektir.

 

Çok aşırı derece göz makyajı yapmak da özellikle de son dönemlerde kadınların yaptığı sık yapılan makyaj hatalarına bir örnektir. Bu tarz bir makyaj, göz kapaklarını olduğundan çok daha geniş gösterecek ve abartılı bir görünüm ortaya çıkartacaktır. Bunu engellemek için far sürerken mümkün olduğu kadar kaşların alt bölgesine far sürülmemelidir. Eğer ki renk oyunları yapılmak isteniyorsa da bunu göz kapağı üzerinde yapmalı, kaş altındaki bölgeyi sade bırakılmalıdır.

bir önceki konumuz olan  Saçlar Neden Beyazlar Nedenleri Nedir Beyaz Saçlara Çözümler makalemize göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz