Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

 

Yüzün en büyük düşmanlarından bir tanesi hiç şüphesiz; sivilceler. Yağlı bir cilt üzerinde biriken kirler sivilce oluşumuna neden olur. Kadınların birçoğu sivilceler meydana geldikten sonra onlardan kurtulmanın yollarını arar. Halbuki sivilcelerden kurtulmak için öncelikli olarak cildi iyi bir şekilde incelemek ve sivilcelerin oluşmasından önce meydana gelen beyaz noktalar ve tıkalı gözenekleri ortadan kaldırmak gerekmektedir.

 

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilcesiz bir cilt için öncelikli olarak sağlıklı bir cilde sahip olmak gerekir. Düzenli olarak yapılacak bakım, peeling gibi etkenler cildin sağlıklı olmasını sağlar. Özellikle yağlı cilde sahip olan ciltlerin sivilcelerden kurtulmak için fazla yağlarından arınması gerekir. Bunun için piyasada satılan özel nemlendiriciler ve cilt bakımları tercih edilebilir.

alnımdaki sivilcelerden nasıl kurtulabilirim

Cildin ihtiyacı olan vitaminlerin alınması, dış etkenlere karşı hiç olmadığı kadar dayanıklılık sağlar. Özellikle de sebze ve meyvelerin sıklıkla tüketilmesi, dış etkenlerin cilt üzerinde bırakacağı hasarı önleyecek ve eğer hasar oluşmuşsa da kısa süreler içerisinde bu hasar ortadan kaldırılacaktır. Bunlar yerine getirildiği takdirde sivilce artık başa çıkılamayacak bir sorun olmayacaktır.

sivilceden nasıl kurtulabilirim

sırtımdaki sivilcelerden nasıl kurtulabilirim

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz