Son Adet Tarihimi Bilmiyorum Kaç Haftalık Hamileyim?

Son Adet Tarihimi Bilmiyorum Kaç Haftalık Hamileyim?

Son Adet Tarihimi Bilmiyorum Kaç Haftalık Hamileyim?

 

Kadınlar, hamile olup olmadıklarını öğrenmek için öncelikli olarak kendi kendilerine bir takım testler yapmaktadır. Bu testler asla yüzde yüz doğru sonuç vermese de genellikle kadınların bir fikir edinmeleri açısından yardımcı olmaktadır. Yapılmakta olan gebelik testleri genel olarak kadınlara yalnızca gebe olup olmadıkları konusunda bilgi verebilmektedir.

 

Kadınlar ise yalnızca hamile olup olmadıklarını öğrenmek istemezler. Bunun yanında hamileliğin kaçıncı haftasında olduklarını da öğrenmek gerekirler. Kaç haftalık hamile olduğunu öğrenmek isteyen kadınların yapmaları gereken birkaç basit şey bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise son adet tarihi baz alınarak yapılmakta olan gebelik hesaplamasıdır.

 

Tam anlamıyla doğru bir sonuç vermese de bu tarz hesaplamalar genellikle doğru çıkma olasılığı yüksek hesaplamalardır. Bunun yanı sıra, son adet tarihini unutan kadınlar da rahatlıkla kaç haftalık hamile olduklarını öğrenebilmektedir. Bunun için yapılması gereken şey ise ültrason muayenesidir. Yapılacak olan muayene sonrasında da anne adayının kaç aylık hamile olduğu ortaya çıkacak ve ona göre de yapılması gereken şeyler ortaya çıkmış olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz