Spiral varken hamile kalınır mı?

Spiral varken hamile kalınır mı?

Spiral varken hamile kalınır mı?

Spinal varken hamile kalınır mı sorusunu soruyorsanız o halde bir kuşkunuz var demektir. Bu her zaman olması gereken bir kuşkudur aslında ve doğaldır. Çünkü hiçbir korunma yöntemi yüzde yüz garanti veremez ve olası gebelikleri önleyemez.

spiral varken nasıl hamile kalınır

Spiral kadınlar arasında en kolay korunma yöntemi olarak bilinir. Hafif adet kanamalarını çoğaltmak dışında farklı bir rahatsızlık vermez. Bu sebeple bu önemli alan kadınlarda yine de bir korku baş gösterir.

spiral varken hamilelik belirtileri

Spiral varken hamile kalma olasılığınız çok düşük olsa da vardır. Bu sebeple kesinlikle çocuk istemiyorsanız ilişki sırasında erkeğinde korunmasını ya da spermlerin vajinaya ulaşmamasını sağlayabilirsiniz.  Genellikle spiraliniz kaydığı zaman ya da deforme olup zarara uğradığı zaman görevini yapmaya bilir ve bu sebeple de hamile kalma olasılığınız çok çabuk artabilir. Sizlerde mutlaka her 3 yılda bir spiral kontrolüne gidin ve hiç değilse içiniz rahat bir şekilde ilişkilerinize devam edin. Olası bir gebelikte de spiral gebeliğe zarar vermez ve hemen doktor tarafından başarı ile ve kolayca çıkartılır.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz