Tam cinsel birleşme olmadan hamile kalınır mı

Tam cinsel birleşme olmadan hamile kalınır mı

Tam cinsel birleşme olmadan hamile kalınır mı?
Kadının bakire olması kadının hamile kalmasına engel değildir. Yapılan birçok araştırmada kadın bakire olmasına rağmen erkeğin rahim üstüne boşalması sonucunda da hamile kalınabileceğini göstermiştir. Bu gibi durumlarda erkek yine önlemini almalı ve bu gibi durumlardan sakınmalıdır.
Özellikle genç yaşta yapılan hatalar tam bir hamilelik yaşanmasa da, kişinin günlerce mutsuz olmasına ve zorlu bir dönemden geçmesine neden oluyor. Bu gibi durumlardan kaçınmak için mutlak olarak önlemlerinizi almalısınız. Unutmayınız ki sperm hareket eden bir durumdur. Rahim üzerine dökülmesi ile iç kısımlara kayabilir ve rahim ile buluşarak döllenme gerçekleşebilir.
Bu gibi durumlarda kadınlar bakire olduğu halde gebelik ile karşılaşabilirler. Elbette bu çok sık yaşanan bir durum değil ama hiç yaşanmayacak diye bir kural de yok. Bu gibi durumlarda da regl olmamanızı dikkate alınız ve test yaparak sonuçları değerlendiriniz. Cinsel ilişkiye başladıktan sonra da bir doktor edinmeli ve hem gerekli kontroller hem de olası tüm sorularınıza en doğru cevabı verebilirsiniz. Umarız bu gibi durumları yaşamadan önlemlerinizi almayı öğrenirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz