Tırnaklardaki Beyaz Lekeler Neden Olur

Tırnaklardaki Beyaz Lekeler Neden Olur

Tırnaklardaki Beyaz Lekeler Neden Olur

Zaman zaman ya da her zaman tırnaklarınızın üstünde beyaz beyaz bir şeyler görebilirsiniz. Bu iç kısmında gibi görünür ama elinizi attığınızda aslında tırnağınızın beyaz bir renk aldığını görürsünüz. Birçok kişi için aslında önemsenmeyen bu durum hem kötü görüntü verir hem de geçirilebilmesi için birçok yapacak bakımlarınız vardır.

tırnaklardaki beyaz lekelerin sebebi

Tırnaklarınızdaki beyazlık sık sık yaşanıyorsa bu sizde ki vitamin eksikliğini gösterir. Bu sebeple mutlaka vitamin takviyeleri almalısınız.

Yine tırnaklar için bakım kremleri ve yağları satılmaktadır. Düzenli olarak kullanılmasında bir sakınca olmadığı gibi tırnakları çok güzel bir şekilde bakıma alır.

tırnak üstündeki beyaz lekeler

Özellikle çok aşırı bir beyazlama var ise bu olabilecek bir mantarında belirtisi olabilir. Bu şekilde sizi rahatsız eden durumlarda zaten bir doktora görünmesinde fayda vardır

Eğer çok fazla temizlik yapıyorsanız tırnakta beyaz beyaz lekelenmeler olur çünkü tırnak gittikçe yıpranıyordur. Özelikle eldiven kullanarak ve daha dikkatli olarak önlemlerinizi alın ve tırnaklarınızı korumayı başarın.  Sık sık yıkarak da tırnaklarınızı her daim temiz tutmalısınız

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz