Üşütme Çocuk Sahibi Olmaya Engel mi?

Üşütme Çocuk Sahibi Olmaya Engel mi?

Üşütme Çocuk Sahibi Olmaya Engel mi?

Üşütme genellikle her kadın, erkek ve hatta erkeklerinde sık sık yaşadığı rahatsızlıkların balında gelir. Kadınlar ise bu durum biraz daha karmaşık bir hal alabilir. Özellikle kışın çok sık yaşanılan üşütme çocuk sahibi olmaya engel olur mu sorusu kadınların aklını karıştırıyor olabilir.

Üşütme aslında tek başına elbette çocuk olmasına engel olamaz ama yanında birçok kadınsal rahatsızlıkları getirebilir. Ağır iltihaplanmalar ve alt solum yollarını üşütmek kadını bir dönem için zorlayabilir. Gerekli tedaviler yapıldıktan sonra ise kadın rahatlıkla hamile kalabilir.

İdrar yolları ya da alt solunum yollarını üşümek halk arasında çocuğu olmayacağına dair söylemleri ortaya koyar ama elbette bunun evet denmesi için belli bir kanıt yoktur. Genel sağlıklı olarak kadınlar özellikle daha fazla dikkatli olmak zorunda ve birçok kadın rahatsızlıklarına kapılmamak ve mikropları üremesine izin vermemek için oldukça dikkatli olmalıdırlar. Olası bir mikrop sebebi ile de önce tedavilerinizi olunuz ve daha sonra gebelik için adımlar atmaya başlayınız. Unutmayınız ki gebelik döneminde tedavi olmak çok daha zor ve riskli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz