Vücut Tipinize Göre Yaka Seçimi

Vücut tipinize göre nasıl giyineceğiniz oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Her zaman bir elbise modeli denerken ilk olarak vücut şeklinizi göz önünde bulundurmalısınız. Farklı mevsimlerde farklı kıyafetler popüler olmakta lakin her popüler kıyafet farklı ölçü ve yaka yapısına sahip olmaktadır. Kıyafet modeli seçerken en önemli detaylardan bir tanesi olan vücut ve yüz şekline göre kıyafet modeli yakası seçilmelidir. İşte sizler için seçmiş olduğumuz yaka şekilleri ve vücut tipleri:

Straplez:Sıklıkla tercih edilen modellerden bir tanesi olan straplez kıyafetler geniş omuzlu ve küçük göğüs yapısına sahip kadınlarca tercih edilmelidir.

Kalp Yaka:Kısa boylu ve kısa çeneli bayanlarca seçilmesi gereken bu modelin yüzünüzü uzatan bir görüntüsü bulunmaktadır.

Balıkçı Yaka:Uzun yüz ve boy yapısına sahip olan bayanlar tarafından balıkçı yaka kıyafetler son derece doğru bir seçim olacaktır.

V Yaka:Tüm bireylerce sıklıkla tercih edilen modellerden bir tanesi de V yaka kıyafet modelleridir. Daha fazla kısa boyunlu, geniş omuzlu, kalın gövdeli bayanlarca tercih edilmelidir. Eğer ki göğüsleriniz küçük ve sarkıksa bu modeli tercih etmemenizde fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz