Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı Cilt Bakımı

Aslından galiba en zoru yağlı bir cilde sahip olmaktır. Birçok kadın özellikle yağlı ciltleri nedeni ile sivilceli dönemler geçirmekte ve çok çabuk yağlanarak rahatsız olduklarını dile getirmektedir. Yağlı cilt için yapılacak en doğru şey yüzünüzü bol bol yıkamak ve mutlaka kullandığınız kremlerde yağlı cilt için olanları tercih etmenizdir.

yağlı cilt bakımı nasıl yapılır

Yağlı cilt için olan kremlerin içinde daha az yap içeren formüller vardır ve böylece sizi dengede tutmaya çalışırlar. Yağlı cildi olan bir bayan normal ya da kuru yüzler için olan modelleri kullanıyorsa, yüzünün çok daha kolay yağlandığını ve sivilcelendiğini görecektir. Bu sebeple dikkatli olmalı ve aldığınız ürüne dikkat etmelisiniz.

yağlı cilt temizliği

Yine dilerseniz doğal olarak ürünler tercih edilebilir ve sizler kendiniz maske yapabilirsiniz.  Yüzü en çok çok temizleyebilen bir ev yapımı maske ise şöyle

Bir kaşık karbonat, bir adet limon

Bu iki ürünü karıştırın ve yüzünüze sürün. Daha sonra biraz bekletip yıkayınız. Göreceksiniz ki çok memnun olacak ve dolayısı ile de yaptırarak sürekli cildinizi besliyor olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz