Yaşasın Yaz Meyveleri

Yaşasın Yaz Meyveleri .. Yaz geldiğinde yazın sıcaklığı ile birlikte onlarca yaz meyvesi de yaza merhaba der. Sağlığa sayısız faydası bulunan yaz meyveleri diyet yapanlar içinde bulunmaz bir nimettirler. Bol sulu ve bir o kadarda lezzetli olan bu meyveler yaz akşamlarının da şampiyonudurlar. Hem göze hem de damağa hitap eden meyveler ve faydaları şu şekilde sıralanabilir.

Yaşasın Yaz Meyveleri

Yaz denildiğinde ilk akla gelen meyvelerin başında karpuz gelir. Diyet yapanların baş tacı olan karpuz bol sulu olduğu için yaz sıcağında oluşan harareti de alır. Yine karpuzun en yakın dostu kavunda diyet yapanlar için işe yarayan bir meyvedir. Bu meyvelerin her ikisin dede bol miktarlarda lif olduğu için hazmı kolaylaştırır. Yaz meyvesi sıralamasında yine yerini kimseye bırakmayan siyah ve beyaz üzüm gelir. Siyah üzüm kan şekerini düzenler ve kan yapılışına büyük ölçülerde yardımcı olur.

Kayısı, şeftali, elma, armut, kiraz ve ilkbaharın sonlarında bizlere merhaba diyen can eriği, çilek, vişne ve daha birçok meyve sağlık hizmetçileri olarak hayatımızdaki rollerine devam etmektedirler.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz