Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

 

Makyaj yapılırken amaç her zaman cildin kusurlarını örtmek ve güzel bir görünüm elde etmektir. Ancak yapılan bazı hatalar yaşlı görünüme sebep olduğundan kadınların bunları bilmesi ve ona uygun tarzda makyaj yapması gerekir. Yaşlı gösteren makyaj hatalarının başında hatalı fondöten kullanımı gelmekte. Kalın bir tabaka şeklinde cilde sürülen fondöten evet cildin kusurlarını örter ancak diğer bir yandan cildi olduğundan çok daha yaşlı gösterir.

 

yüzü olduğundan daha yaşlı gösteren makyaj hataları

Birçok kadın rujun taşmamasını sağladığı için dudak kalemi tercih eder. Ancak bu tercihi çok daha koyu tonlarda yapan kadınlar güzel bir görünümden çok uzaklaşırlar. Yaşlı gösteren makyaj hatalarından bir diğeri de normalden daha fazla pudra kullanmaktır. Cildin parlaklığını alması için kullanılan pudralar eğer ki kişi kuru bir cilde sahip ise cildin kırışıklıklarını olduğundan çok daha belirgin gösterir.

 

Şimdilerde pek çok kişi ısrarla yapsa da rimel ve eyelinerı alt kirpiklere ve diplerine uygulamak çoğu zaman güzel bir görünümü ortaya çıkarmaz. Çünkü bu tarz bir uygulama göz altındaki morlukları belirgin hale getirerek kötü bir görüntünün ortay çıkmasına neden olur.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz