Yaz Aylarında Hamileleri Serinleten Öneriler

Yaz Aylarında Hamileleri Serinleten Öneriler. Pembe Portakal Ekibi Olarak Yazın Hamilelik Yaşayan Hanımlar İçin Altın Değerinde Önerilerimiz Tavsiyelerimiz Olacak Bizi Dinlerseniz Serin Bir Yaz Geçireceksiniz Sevgili Anne Adayları.

Yaz Aylarında Hamileleri Serinleten Öneriler

Yaz Aylarında Hamileleri Serinleten Öneriler

Hamile Bayanların Yapması Gereken Başlıca Şeyler Nelerdir ? İşte Cevaplar ;

1 – Vucudunuz Serin Tutacak Olan Yüzdeyüz Pamuklu Elbiseler ve İç Çamaşırları Tercih Ediniz.

2 – Kesinlikle Gebe Olan Kadın Güneşin Altında Çok Durmamalı. Vucudunda Lekeler Oluşur ve Fazla Güneş Işığı Bebeğe Bile Allah Korusun Zarar Verebilir.

3 – Deniz ve Havuzda Hergün Yüzülmeli ( Temiz Olması Şartı İle ) Eğer Yüzülecek Bir Yer Yoksa Günde En Az Bir Defa Ilık Duş Alınmalı. Su Ne Soğuk Nede Sıcak Olmalı Serinletmesi Kafidir. Sıcak Su İle Banyo Yapmaktan Kesinlikle Kaçınılmalıdır.

4 – Anne Adayları Yediği Yiyeceklere Çok Dikkat Etmeli Karında Şişkinlik Oluşturacak Gaz Yapan Hiçbirşey Tüketilmemeli Onların Yerine Lifli Gıdalara Yönelinmeli.

5 – Günlük Sabit Şekilde Yürüyüş Size Çok İyi Gelecektir ; Lakin Bu Yürüyüşleri Çok Uzun Tutmadan Akşam Serinliğinde Yapmak Vucudun Hararetini Alıp Hafif Terlemenize Daha Sonrada Duş Almanıza Vesile Olacaktır.

6 – Gebelik Sırasında Ellerinizde ve Ayaklarınzıa Şişkinlik Oluşabilir Bu Çok Normaldir. Sırf Bu Şişkinlikler Yüzünden Sakın Tuz Yemeyi Bırakmayın Azda Olsa Günlük Tu Tüketin Abartmadan.

7 – Ana Yemeklerin Dışında Bol Bol Ara Öğün Yemekleri Tüketin Ki Bunların Başında Yoğurt ve Mevsim Meyveleri Gelsin. Yoğurdunuzu ve Meyvelerinizi Çok Soğuk Olmadan Dolabınızda Bekletip Öyle Tüketebilirsiniz İçinizdeki Harareti Alıp Sizi Serinletecektir.

8 – Aşırı Derecede Dondurma ve Fabrikasyon Meyve Suyu Tüketmeyin. Bunlar Sizi Serinleteceğine Vucuttaki Harareti Uzun Zamanda Artıran Yiyecek Ve İçeceklerdir. Cola Fanta ve Türevlerinide Sınırlı Şekilde Tüketmenide Fayda Var. Yedikleriniz İçtikleriniz Doğal Olmalı. Mevsim Meyvelerini Yoğurtla Karıştırıp İçine Biraz Şeker ve Vanilya Koyup Buzlukta Dondurup Soğutup Tüketmeniz Herşeyden Daha Hayırlı Gelecektir Size Emin Olun Hanımlar.

9 – Uykusuzluk Çekiyorsanız İlaç Almak Yerine Gece Yatmadan Bir Kase Yoğurt ve Bir Su Bardağı Melisa Çayı Size Melekler Kıvamında Uyku Sağlayacaktır.

10 – Kımızı Et , Tavuk Eti , Süt Ürünleri , Balık ve Kuruyemişler Hem Besleyici Tok Tutucu Hemde Sindirim Sistemini Yormayan Yiyeceklerdir Bolca Tüketmenizde Fayda Vardır.. Abartıya Kaçmadan Kesinlikle..

11 – Bütün Turşular , Acı , Baharatlı Yiyecekler Size Yasak !! Çok Canınız İsterse Sadece Tadımlık Yiyebilirsiniz Hanımlar.

12 – Günde En Az İki Litre Su Tüketmelisiniz. Az Az Ama Çok Sıklıkta Suyu Tüketebilirsiniz.

Umarız Ki Size Verdiğimiz Bilğiler Yazın Sorunsuz Şekilde Mutlu Huzurlu En Önemlisi Sağlıklı Bir Gebelik ( Hamilelik ) Dönemi Geçirmeniz Sağlar. Hafta Hafta Gebelik Kontrollerinizi Doktorunuza Yaptırın.  Hafta Hafta Hamilelik Olayında Kontrollü Olmakta Fayda Var. Işık Sizinle Olsun.. Bebişinize En Kısa Zamanda Kavuşmanız Dileğiyle..

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz