Yeşil kahve nedir , yeşil kahvenin faydaları nelerdir ?

Yeşil kahve nedir , yeşil kahvenin faydaları nelerdir ? Hem doğal, hem de sağlıklı yolla kilo vermenin yeni yolu Zayıflatan kahveye nasıl zayıflatır? Zayıflatan Kahve nedir, Yeşil Kahve nedir? kahve ile nasıl kilo verme, Yeşil Kahve ile nasıl kilo verilir?

Coffee Fit Yeşil Kahve içerisinde sadece yeşil kahve çekirdeği tozu bulunmaktadır. Yeşil kahvenin kokusu ve tadı siyah kahveden daha farklıdır.

Yeşil kahvenin faydası nedir? Sık sık bahsedilen yeşil kahve nedir, yeşil kahvenin zayıflamaya etkisi var mıdır? Yeşil kahve ile ilgili bilgiler…

Yeşil kahve nedir , yeşil kahvenin faydaları nelerdir ?

Yeşil kahve nedir , yeşil kahvenin faydaları nelerdir ?

Bildiğimiz diğer kahvelere göre en büyük farkı hiç kavrulmamış olan bu kahvenin faydaları nelerdir?

Yeşil kahve nedir?

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir.

Yeşil kahve nasıl pişirilir?

Yeşil kahvenin evde hazırlanışı oldukça pratik ve kolaydır. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kahve cezveye konulduktan sonra 180 ml sıcak su üzerine eklenir ve 4 dakika demlenmeye bırakılır. Sıcak olarak servis yapılır.

Yeşil kahve günde kaç kez içilebilir?

Yeşil kahve Sabah ve akşam olarak günde 2 kez içilebilir. Fazlası zararlı olacaktır.
Yeşil kahve içerek zayıflayanların sayısı günden güne artmaktadır. Eğer sizde doğal bir yöntem ile zayıflamayı düşünüyorsanız yeşil kahveyi denemenizi öneririz.

Yeşil kahvenin zararları nelerdir?

Yeşil kahve son zamanlarda zayıflama ürünü olarak vitrinlerde çok rastlanan ve kullanılan bir üründür. Ancak aşırı kahve tüketimi vücutta su tutulmasına neden olabileceği için yeşil kahve içilen dönemlerde günde en az 2.5 litre su içilmesi gerekmektedir.

“Diğer kahveler gibi kavrulmayan Yeşil Kahve Çekirdeği kilo vermeye yardımcı olarak Klorojenik Asit içerir.”

Scranton Üniversitesi Kimya Bölümü Profesörlerinden Dr. Joe Winson “Zayıflamak isteyenler saf orjinal yeşil kahve çekirdeği ile fiziksel aktivite yapmadan ve rutin hayatlarının dışına çıkmadan kilo kaybedebilirler.

“Diabetes, Metabolic Syndrome and Obesity dergisinde yapılan en yeni çalışma, 12 hafta boyunca Green Coffee Bean kullanan 16 yetişkin üzerineydi. Çalışmanın seyri boyunca deneklerin her biri belli oranda kilo kaybetti.Zayıflatmaya olduğu kadar diyabete olan etkileri de konuşulan Yeşil Kahve Çekirdeği dünyanın en büyük bilim topluluğu American Chemical Society tarafından da öneriliyor. Yapılan açıklama içerisinde yüksek miktarda klorojenik asit bulunan yeşil kahve çekirdeğinin kan şekeri düzeyini kontrol etmeye yardımcı olduğu bu şekilde diyabeti önlediği bunun yanı sıra zayıflamayı sağladığı dile getirilmektedir.

İnsan sağlığı için birçok yararı olan ve bunun yanında sağlıklı zayflamayada yardım eden yeşil kahve Türkiye’de yeni bir içecek sayılır…

Bildiğimiz diğer kahvelere göre en büyük farkı hiç kavrulmamış olan bu kahvenin faydaları nelerdir?

* İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır ve zayıflatır,

* Bazal metabolizmayı hızlandırır. Kalori yakımını hızlandırır ve klo verme sağlar.

* Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler.

* Enerji verir, yorgunluğa ve halsizliğe iyi gelir.

* Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır.

* Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz