Yumurta çatlatma iğnesi

Yumurta çatlatma iğnesi

Sizler çocuğumuz olmuyor diye doktora gittiğinizde herhangi bir uygulama olması için öncelikle bir yıldır deneyip denemediğinizi sorarlar. Eğer bu bir yılı henüz doldurmaydıysanız size doğal yollardan olma umudu daha yüksek olduğu için bu zamanı beklemenizi önereceklerdir. Diyelim ki bir yıl sonra tekrar doktorların kapısını çaldığınız. O halde tüp bebekten önce yapılması gerekenler kadının yumurta çatlatma iğnesi tedavisine başlamasıdır.

Yumurta çatlatma iğnesi

Burada yumurta düzene sokuluyor ve gene kalmak için en uygun zemin hazırlanmasını sağlanılıyor. Genellikle bu işlem tutmadığı taktirde3 ya da 3 kez denenir. Bunun için işlem yapacak olan merkezler yine tip bebek hizmeti verecek olan kurumlardır. Gittiğinizde size bir iğne yapılır ve ortalama ücreti tüp bebekten çok daha düşük bir orandır. Elbette tutma olasılığı çok yüksek değil ama çok büyük sorunları olmayan kadınlarda da tutma olasılığı çok yüksek olacaktır.

Çatlatma iğnesi ile ikiz olabilir mi derseniz ise bu mümkündür. Daha kolay ve rahat bir zemine dönen yumurtlama döneminde genellikle ikiz gebeliklere de çok fazla rastlanılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz