Yumurtalık iltihabı hamile kalmayı engeller mi?

Yumurtalık iltihabı hamile kalmayı engeller mi?

Yumurtalık iltihabı hamile kalmayı engeller mi?

Yumurtalık iltihabı hamile kalmaya engel i derseniz yüzde yüz evet diyemeyiz elbette. Yumurtalıklarında iltihap olmasına rağmen bilmeyip ilişkiye giren birçok kadın hamile olduğu sırada bu rahatsızlığa öğrendiklerini okuyoruz. Bu sebeple olmayacak diye bir kural yok ama aynı zamanda bebeğiniz olmuyorsa bu gibi etkenlere de bakmak gerekir.

Bu sebeple hamile kalmadan önce mutlaka doğum uzmanı doktorunuza gitmeli ve her bölgenizi kontrol etmelisiniz. Var olan bir iltihabın üstüne bile bile hamile kalmak sizin gebelik döneminde çok daha fazla yıpranmanıza neden olacaktır. Bu sebeple öncelikle var olan rahatsızlıkları tedavi ettirmelisiniz.

İltihap Gebe Kalmayı Engeller Mi

Öncelikli olarak var olan rahatsızlıkları tedavi ettirdikten sonra gebe kalmayı deneyebilirsiniz. Yumurtalık iltihabı hamile kalmayı engeller diye de bir kesin yargı olmaması birlikte bunu en iyi sizlere doktorunuz anlatacaktır. Rahatlığınızın durumu ve boyutlu oldukça önemlidir. Böyle bir sıkıntınız varsa kendinizi üzmeyin ve tedavinizi olarak daha sonra gebe kalmaya çalışın. Yumurtalık iltihabının boyutu hakkında doktorunuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

iltahap gebeliği engellermi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz