Yumurtlama döneminden kaç gün sonra hamilelik belli olur

Yumurtlama döneminden kaç gün sonra hamilelik belli olur

Yumurtlama döneminden kaç gün sonra hamilelik belli oluyor

yumurtlama döneminden sonra hamile kalınırmı

Kadınların en çok merak ettikleri konunun başında yumurtalama döneminden kaç gün sonra hamilelik belli oluyor sorularıdır. Sizler yumurtlama zamanınızda ilişkiye kalacak ve muhtemelen o 3 günlük sürecin birinde gebeliğiniz oluşuyor olacak. Eğer gebelik tutunmuş ve gerçeğe dönüşmüş se o halde yaklaşık olarak 15 günlük bir süreç var önünüzde.

yumurtlama dönemi hesaplama

Yumurtalama dönemi âdetin 14. Gününe denk gelir. Bu sebeple ortalama bir 15 gün daha geçmesini bekleyerek normal adet olma zamanına ulaşırsınız. Her ay olmanız gereken sürede olmadığınız için bir test yaptırır ve hamile olduğunuzu öğrenmiş olursunuz.

Genel olarak baktığınızda 15 gün aslında çok büyük bir zaman dilimi değil ama istenilen gebelik durumlarında bu süre bile çekilmez olunuyor. Adet tarihini bile beklemeden yapılan peş peşe testler kadının daha fazla strese girmesine neden oluyor. bu sebeple kendinizi çok fazla daraltmadan ve sürecin geçmesini bekleyiniz.  Sizler geç gebelik süreci de yaşamış olabilirsiniz. O zaman bu süreç 20 25 güne kadar çıkış gösterebilir.

yumurtlama dönemi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz