Yumurtlama ilacı

Yumurtlama ilacı

Yumurtama ilaçları ancak sizlere doktorunuzun önerisi ile verilen ve bir yıldır normal yollardan hamile kalamayan bayanlar için önerilen bir yöntemdir. Genellikle yumurtlama iğnesi yanında verilen ilaçlar ya da öncesinde verilen ilaçlar kadını yumurtlama dönemine hazırlar.

Bu yumurtlama ilacı alsa kendinizin gidip almayacağı ve kullanmayacağı ilaçlar olmalıdır. Bu gibi bilgileri yakınlarınızdan görüp kendinizin tek balına uygulaması oldukça riskli olabilir. Sonuçta yapmanız gereken tek adım bir doktora başvurmak ve yumurtlama ilacı hakkında bilgi alıp eper sizlere uygunsa reçetenize yazdırmanızdır. Bunu bir sağlık ocağı doktoru dahi size önerebilir ve yol gösterebilir.

Yumurtlama ilacı

Genel olarak yumurtlamak için daha yapılan birçok farklı yöntemleri de doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Bir sonraki aşamadı iğne aşaması olup daha güçlü bir yöntem olabilir. Sizlerin kaç yıldır bebek istediği ve hangi yollardan geçtiğiniz doktorunuz tarafından değerlendirilecek ve size en uygun olan hamile kalma yöntemleri teker teker denenecektir. Kendinizi strese sokmayın ve rahat olarak hamile kalmak için doğru zamanlarda ilişkiye girmeniz yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz