Yumurtlama Olmadan Hamile Kalınır Mı?

Yumurtlama Olmadan Hamile Kalınır Mı?

YUMURTLAMA OLMADAN HAMİLE KALINIR MI?

Yumurtlama olmadan ya da yumurtalıkları olmayan bir kadının hamile kalma olasılığı maalesef yoktur. Kişi bazen çok nadir olarak o ay yumurtlamamış olabilir. Bu durum bir dahaki ayda aynısı şekilde olacak diye kesin bir şey yoktur tabi ki. Eğer kişinin büyük bir rahatsızlığı ve durumu yoksa bir dahaki ay yine deneyebilir.

Özellikle regl düzensizliklerinde sık sık yaşanılan bu durum ile kadınlar zor günler yaşıyor olsa da yumurtlamayı arttırıcı ya da çatlattırıcı ilaçlar kullanmak mümkündür. Elbette bunların hepsi doktor kontrolünde yapılmalı ve asla kendiniz kullanmaya çalışmamalısınız.

yumurtlama dönemi dışında hamile kalınırmı

Bu dönemlerde kadın hormonsal değerlerinde sapma yaşayabileceği gibi, çok ağır streste etken olabilir. Bebek ve hamile kalma durumlarını fazla düşünmeden ve normal akışlarına bırakarak hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz.

Yumurtalama yapıyor muyum diye merak ediyorsanız doktorunuz ile güreşebilir ve onun size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Ultrasında ayrıntılı bilgi sizlere verilecek ev sizlerde önlemlerinizi ona göre alıp ilişki zamanlarınızı ayarlayabileceksiniz. Ama unutmayın ki ne yaparsanız yapın yumurtlama olmadan hamile kalınmaz.

yumurtlama dönemi dışında hamile kalınır mı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz