Yumurtlama Süresi Ne Kadardır?

Yumurtlama Süresi Ne Kadardır?

Yumurtlama Süresi Ne Kadardır?

 

Normal bir kadın fizyolojisinde adet döneminin ortasında yumurtlama meydana gelmektedir. Bir kadının ne zaman yumurtlama evresine gireceğini öğrenmek için öncelikli olarak ne kadar süre aralığında adet görüldüğünün bilinmesi gerekmektedir. Örneğin 30 günde bir adet gören kadının 15. gününde yumurtlama meydana gelmektedir. Yumurtlama genel olarak adet görülmeden 14 gün öncesinde meydana gelmektedir.

yumurtlama dönemi akıntı ne kadar sürer

Birçok insan yumurtlama süresi hakkında çok fazla bilgi sahibi değildir. Ve bu durumun birkaç gün sürebildiği konusunda çeşitli fikirlere sahip olmaktadır. Ancak bu durum tam tersidir. Çünkü yumurtlama bir anda gerçekleşebilmektedir. Yumurtlama konusunda bilinmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi de oluşan yumurta hücresinin 24 saat yaşabildiğidir.

kadınlarda yumurtlama dönemi nedir

 

Özellikle de hamile kalmak isteyen kadınların, yumurtlama döneminden en geç 1 gün sonra ilişkiye girilmesi gerekmektedir. Hamile kalması zor olan kadınlar için doktorlar çeşitli testler yaparlar ve bu testler sonucunda da yumurtlama dönemlerini belirlerler. Ve bunun sonucunda da doktorun belirlediği günler de oluşacak olan ilişki sonrasında da gebe kalma olasılığı yükselmiş olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz