Zayıflama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Hemen her gün, yeni bir zayıflama listesi ya da zayıflama bilgisi ile karşılaşıyoruz. Herkes kulaktan dolma bilgileri birbirine öneriyor. Aralarında öyleleri var ki, artık doğru mu yanlış mı olduğu araştırılmadan doğru kabul ediliyor ve zayıflamaya karar verildiğinde bu yanlışlar göz ardı ediliyor. Peki, zayıflama hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir?

Yağlar Kasa Dönüşmez

Egzersiz yaparak yağları kasa dönüştürmek ya da spora ara verildiğinde çalışmayan kasların yağa dönüşeceği fikri bir saçmalıktan ibarettir. Yağların kasa dönüşmesi fizyolojik olarak imkansızdır. Kas ve yağ dokuları birbirinden tamamen farklı dokular oldukları için, asla birbirlerine dönüşmezler. Bu durumu, elmanın armuda dönüşemeyeceği bilgisi ile açıklayabiliriz.

Sporu Bırakınca Kaslar Sarkmaz

İskelet kası, postür zayıflıkları nedeniyle tamamen gevşemiş dahi olsa sarkmış bir görünüm vermez. Uzun süre kullanılmadığında kastaki hücrelerin kalınlığı, dolayısı ile de hacmi azalır. Sarkma görüntüsü kastan kaynaklanan bir olay değildir.

Kahve Selülit Yapmaz

Kadınların korkulu rüyası selülitlerle ilgili en yaygın yanlış düşünce de kahvenin selülit yaptığı yönündedir. Öyle ki televizyona uzman olarak çıkıp da bu konuda uyarı yapanlar bile var. Selülit yapan, kahve değil, onun içine eklediğiniz krema ve şekerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz